Louis Albert Guillain Bacler D'Albe gouache

659040

LOUIS ALBERT GUILLAIN BACLER D'ALBE (Frankrike, 1761-1824): Stormigt väder, signerad och daterad Bacler Dalbe 1800, gouache på papper, 52,5x79,5 cm

PROVENIENS:
Antikhandlare John Sjögren, Stockholm, vidare i arv till nuvarande ägare.

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (31 bud)
5191832
32 000
5191841
32 000
5191832
31 000
5191836
30 000
5191832
29 000

Slutpris SEK:
32 000
3 141 EUR, 3 488 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.