Skänkskåp 1800-talets första hälft

658868

SKÄNKSKÅP, gustavianskt, Norra Sverige 1800-talets första hälft, träskuren dekor, framtagen originalfärg i gulockra, skiva med balustrad, snedställda hörn med kannelyrer, spegeldörrar, nyckelskyltar av mässing, inredning med tre fasta hyllor, avslutande kannelerade fötter, nyckel medföljer, höjd 141, 149 x 50 cm

Bruksslitage, ställvisa kompletteringar och retuscher

Möbler, Matsalsmöbler, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
5188180
10 000
5186440
8 400
5186439
5 200
5167120
5 000
5158885

Slutpris SEK:
10 000
982 EUR, 1 090 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.