Ljusstakar Louis XV-stil

658682

LJUSSTAKAR, ett par, Louis XV-stil, 1800-tal, Juste Aurèle Meissoniers art, förgylld brons, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter, balusterformad pelare, höjd 23 cm

Smärre slitage, ena med lagning samt mindre hål

Metall, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Ljusstakar Louis XV-stil

Budhistorik (2 bud)

5190138
4 600
5157808
4 400

Slutpris SEK:
4 600
452 EUR, 501 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.