Fat stengods Nils-Emil Lundström Rörstrand

658101

NILS-EMIL LUNDSTRÖM, fat, 1900-talets början, stengods, Rörstrand, i form av Leda och Svanen, brun och grå glasyr, signerad Rörstrand NLE, höjd 13, 34x28 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre glasyrmistor

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Keramik/Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
5154065
3 400
5154064
3 200
5154055
5154055
2 400
5154063

Slutpris SEK:
3 400
334 EUR, 371 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.