Kittel 1800-tal

658097

KITTEL, barockstil, driven och ciselerad koppar, dekor av figurer, akantus, godronner, sidorna öron och vridna ringar, invändigt förtennt, diameter 49, höjd 29,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Botten med tre hål och varav ett med lagning

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Metall, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Kittel 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
5150666
2 400
5150656
5150652
5150647
1 900
5150634
1 800

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.