Oljemålning daterad 1859

658087

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, möjligen John Anderson (Amerika 1825-1898): På besök, signerad och daterad J Anderson 1859, olja på duk, 31 x 38 cm

PROVENIENS: Stopalo

Oramad

Ändringar/tillägg
Möjligen/possibly John Anderson (Amerika 1825-1898). Signerad/signed J. Anderson. Visning 9-14 september på Nybrogatan 32 Måndag-fredag 11-18 Torsdag kvällsöppet till 20 Lördag 11-16

Konst, Äldre måleri, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Oljemålning daterad 1859

Budhistorik (32 bud)
5152087
6 200
5152077
6 000
5152068
5 800
5152066
5 600
5152059
5 400

Slutpris SEK:
6 200
609 EUR, 676 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.