Grand Tour souvenir

658083

SKULPTUR, 1800-tal, Grand Tour souvenir, klassicerande kvinna på divan, alabaster, höjd 19, 48 x 16 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ena hörnet med urtag, smärre dekorförlust, sprickor

Ändringar/tillägg

Diverse, Samlarobjekt, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Grand Tour souvenir

Budhistorik (37 bud)
5152174
10 500
5152189
10 000
5152174
9 800
5152186
9 600
5152174
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 031 EUR, 1 145 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.