Speglar Louis XVI

658046

SPEGLAR, ett par, Louis XVI, sannolikt Danmark, träskuren dekor, förgyllda och bemålade, uppsvängt krön med dekor av bandrosett, lagerfestong samt medaljong med solros och pärlkrans, rektangulär ram med astragalstav, nederdel med akantusdekor, kvicksilverfolierade glas, 52 x 32 cm

PROVENIENS: Stopalo

Dekor- och folieringsskador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Speglar, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Speglar Louis XVI

Budhistorik (20 bud)
5150747
7 600
5150466
7 400
5150745
7 200
5150466
6 800
5130131
6 600

Slutpris SEK:
7 600
746 EUR, 828 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.