Cabaret Kina 1700-tal

658045

CABARET, nio delar, Kina 1700-talets andra hälft, dekor med palatsscener, emalj på koppar, diameter ca 43 cm

PROVENIENS: Stopalo

Skador, emaljbortfall

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Orientaliskt, Konsthantverk, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Cabaret Kina 1700-tal

Budhistorik (38 bud)
5153962
7 800
5153951
7 600
5153937
7 400
5153926
7 200
5153921
7 000

Slutpris SEK:
7 800
766 EUR, 850 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.