Fat 1600-talets mitt

657847

FAT, 1600-talets mitt, Flandern/Nederländerna, troligen Mechelen, driven och punsad mässing, dekor av Adam och Eva, diameter 58,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage och bristningar, äldre upphängningsanordningar

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Metall, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Fat 1600-talets mitt

Budhistorik (25 bud)
5152964
6 200
5152939
6 000
5152963
6 000
5152939
5 800
5152961
5 600

Slutpris SEK:
6 200
609 EUR, 676 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.