Vas Vicke Lindstrand Kosta

657841

VICKE LINDSTRAND, "Norsfiske", vas, Kosta 1950-tal, graverad dekor av fiskare i båtar och fisknät, signerad Kosta LG 134, modellen formgiven omkring 1951, höjd ca 24 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smuts, rester av tuschstreck

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Glas, Konstglas, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Vas Vicke Lindstrand Kosta

Budhistorik (20 bud)
5150649
1 800
5150646
1 700
5150639
1 600
5150635
5150601
1 400

Slutpris SEK:
1 800
177 EUR, 196 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.