Carl-Harry Stålhane Rörstrandsvas

657833

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand 1950-tal, harpälsglasyr i gult och grått, signerad R SWEDEN CHS SVT, höjd ca 29 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Keramik/Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (10 bud)
5153791
1 800
5153685
1 700
5153790
1 700
5153685
1 600
5125694

Slutpris SEK:
1 800
177 EUR, 196 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.