Skulptur Friedrich Moritz Brodauf

657815

FRIEDRICH MORITZ BRODAUF (Tyskland 1872-1939): Schreitender weiblicher akt, signerad Fr. Brodauf, patinerad brons, gjutarmärkt Lauchhammer Bildguss, höjd 63,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (27 bud)
5151786
8 000
5151639
7 800
5149426
7 600
5145071
7 400
5149425
7 400

Slutpris SEK:
8 000
785 EUR, 872 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.