Väggskulpturer ett par

657809

ASEAVERKEN, ett par väggskulpturer, 1930-tal, bronserad gjuten brons, i form av man och kvinna, stämpelmärkta ASEA LUDVIKAVERKEN, höjd ca 33 och 34 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage

Ändringar/tillägg

Metall, Brons, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Väggskulpturer ett par

Budhistorik (41 bud)
5149102
8 200
5147705
8 000
5147705
7 800
5145018
7 600
5145018
7 200

Slutpris SEK:
8 200
805 EUR, 894 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.