Bordslampa Carl Fagerberg

657804

CARL FAGERBERG (1878-1948): bordslampfot med dekor av sittande kvinna, signerad C. Fagerberg, patinerad brons monterad på träsockel, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd 52,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Belysning, Bordslampor, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordslampa Carl Fagerberg

Budhistorik (27 bud)
5153422
6 000
5153417
5 800
5153421
5 600
5153417
5 400
5153414
5 200

Slutpris SEK:
6 000
589 EUR, 654 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.