Figuriner 1800-tal

657803

FIGURINER, ett par, Italien 1800-tal, i form av äldre kvinna och man, polykromt bemålad papier maché, monterade på träsocklar, höjd 35/36 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage och skador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Figuriner 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
5151183
3 200
5150275
5151181
5150275
2 800
5151175
2 600

Slutpris SEK:
3 200
314 EUR, 349 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.