Skulptur Richard König

657797

RICHARD KÖNIG (Tyskland 1863-1937): Manlig nakenakt, signerad R. König, patinerad brons, gjutarmärkt Guss v. Pirner & Franz Dresden, höjd 59 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur Richard König

Budhistorik (51 bud)
5151147
25 000
5151145
24 000
5151143
23 000
5151138
22 000
5151130
21 000

Slutpris SEK:
25 000
2 454 EUR, 2 725 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.