Taburetter sengustavianska

657794

TABURETTER, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor och pastellage, sarger med bladsnitt, hörnfleuronger, godronnerade avsmalnande kannelerade ben, bemålade pärlgrått, sitthöjd 43 cm; smärre slitage

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, smärre torrsprickor

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Övriga möbler, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Taburetter sengustavianska

Budhistorik (9 bud)
5151556
5 600
5151551
5 000
5144386
4 800
5142333
3 600
5125322
3 400

Slutpris SEK:
5 600
550 EUR, 610 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.