Urnor 1800-tal

657789

URNOR, ett par, Frankrike 1800-tal, förgylld brons, fyrkantiga postament med bladstav, front med blomsterkransar, krönt av urna med akantushölstrad botten, sidorna med maskaroner, höjd 28 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Metall, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Urnor 1800-tal

Budhistorik (34 bud)
5153374
14 000
5153379
14 000
5153374
13 500
5151897
13 000
5150300
12 500

Slutpris SEK:
14 000
1 374 EUR, 1 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.