tillskriven Jan Jozef Horemans oljemålning

657749

JAN JOZEF HOREMANS (1682-1752/59), tillskriven: Interiör med sällskap, olja på duk, 39x31 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

dubblerad, något nött yta

Konst, Äldre måleri, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (13 bud)
5192737
16 500
5192733
16 000
5192716
15 500
5182846
15 000
5182846
12 000

Slutpris SEK:
16 500
1 620 EUR, 1 799 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.