Salvador Dalí, Place de la Concorde

657745

SALVADOR DALÍ (Spanien 1904-1989): Place de la Concorde, färgetsning med akvatint, 1963, signerad Dalí och numrerad 31/100, färglitografi, I. 43,5 x 58,5 cm

PROVENIENS: Galerie Pierre, Stockholm;
Tore Wretman

LITTERATUR: Michler & Löpsinger 91

Colour etching with aquatint 1963, from 'Paris Series', signed and numbered.

Gulnat, vågigt papper

Konst, Grafik, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (25 bud)
5191306
14 500
5191017
14 000
5191305
13 500
5191017
13 000
5191304
12 500

Slutpris SEK:
14 500
1 423 EUR, 1 581 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.