Bordspendyl Restauration

657700

BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, urtavlan märkt Picnot Pčre ā Paris, matterad och polerad brännförgylld samt mörkpatinerad brons, rektangulär bas med dekor av kymation, urhus i form av klippformation, urtavla med romerskia siffror, krönt av tre män i rådslag, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 52 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage. SAV garanterar ej funktionen.

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Klockor/Ur, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordspendyl Restauration

Budhistorik (12 bud)
5154047
9 600
5154046
9 000
5154045
8 800
5152602
8 600
5152136
8 400

Slutpris SEK:
9 600
942 EUR, 1 046 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.