Antoni Tapies, Cercle sur Matière

657676

ANTONI TAPIES (Spanien 1923-2012): Cercle sur Matière, etsning i grått och vitt med relieftryck, 1970, Chiffon de Mandeure, signerad Tàpies och numrerad 20/75, 50x35 cm, Maeght, Paris.

PROVENIENS: Galerie Pierre, Stockholm;
Tore Wretman

LITTERATUR: Galfetti 231

gulnat papper, smärre missfärgning i papperet av passepartouten, smärre fuktfläckar i övre högra hörnet och nedre vänstra hörnet

Konst, Grafik, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (31 bud)
5192758
4 800
5192162
4 600
5188195
4 400
5188056
4 200
5188192
4 200

Slutpris SEK:
4 800
471 EUR, 523 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.