Francesco Rainaldi efter Leonardo da Vinci

657669

FRANCESCO RAINALDI (ca 1770-1805): Nattvarden efter Leonardo da Vincis fresk i klosterkyrkan Santa Maria delle Grazie i Milano, kopparstick, 52 x 83 cm, monterad i samtida mahognyfanerad ram med förgyllda mässingsbeslag

PROVENIENS: Stopalo

Fuktfläckar, ej examinerad ur ram

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Grafik, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (17 bud)
5151961
4 400
5150834
4 200
5151960
5150834
3 800
5150818
3 600

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.