Isaac Grünewald, Sigrid på stranden med parasoll

657665

ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): Sigrid på stranden med parasoll, signerad Grünewald, pastellkrita och kol på papper (Ingres), 46x61 cm.

PROVENIENS: Fritzes Kungliga Hovbokhandel, Stockholm;
Tore Wretman

Ändringar/tillägg
P

Konst, Modernt måleri, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (32 bud)
5191245
46 000
5190613
44 000
5188721
42 000
5190610
42 000
5188721
40 000

Slutpris SEK:
46 000
4 516 EUR, 5 014 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.