Carl Fredrik Reuterswärd, Blad, brons

657661

CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016): Blad,
signerad och numrerad Carl Fredrik Reuterswärd 16/20, grönpatinerad brons, 47x57 cm. Gjutarmärkt Fonderia M Italy (Fonderia Mariani).

PROVENIENS: Tore Wretman

Konst, Skulpturer, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (18 bud)
5191806
16 000
5190117
15 500
5183641
15 000
5190112
15 000
5183641
14 500

Slutpris SEK:
16 000
1 571 EUR, 1 744 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.