Jan Pauwel Gillemans I, Guiralndes de fruits

657654

JAN PAUWEL GILLEMANS I (Holland 1618-1680): Guirlandes de fruits, signerad J P Gillemans, olja på duk, 70x60 cm.

PROVENIENS: Tore Wretman

dubblerad, retuscher, missfärgningar i fernissan, ytsmuts

Konst, Äldre måleri, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (21 bud)
5190533
40 000
5190531
36 000
5190529
35 000
5187795
26 000
5187250
23 000

Slutpris SEK:
40 000
3 860 EUR, 4 384 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.