Fat Kina 1700-tal

657649

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av blommor och växter i ett flodlandskap, längd ca 39 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre glasyrbortfall, ett obetydligt nagg

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Orientaliskt, Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (27 bud)
5152564
4 200
5152083
5148207
3 800
5140793
3 600
5148206
3 600

Slutpris SEK:
4 200
412 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.