Vas Alf Wallander

657646

ALF WALLANDER, vas, jugend, flintgods, Rörstrand, dekor av tre bockhuvuden och vinrankor samt druvor, glaserad i vitt, blått, grönt och gulbrunt, stämpelmärkt DESSIN ALF WALLANDER Rörstrand, höjd 28 cm

PROVENIENS: Stopalo

Invändigt med smärre krackelyr

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Keramik/Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Vas Alf Wallander

Budhistorik (19 bud)
5153643
5153498
3 800
5148191
3 600
5148191
3 400
5153493
3 200

Slutpris SEK:
393 EUR, 436 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.