André Verdet, Composition (?), färglitografi

657612

ANDRÉ VERDET (Frankrike 1913-2004): Composition, signerad och daterad A. Verdet 1970, numrerad 22/99, färglitografi, 50x43,5 cm.
Med dedikation: "Pour Tore 'Le Roi du Palais' cordial salut A.V."

PROVENIENS: Tore Wretman

Konst, Grafik, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (17 bud)
5183929
4 400
5187437
4 200
5183929
2 400
5187303
5183929
1 900

Slutpris SEK:
4 400
432 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.