Inge Schiöler, tre st

657575

INGE SCHIÖLER (1908-1971): Landskap, tre st, signerade I. Schiöler, akvarell på smörpapper, 16x12 cm vardera. (3)
Gunnar Hjorthén nr A6, T.46 och T.77, 1942.

PROVENIENS: Tore Wretman

Konst, Modernt måleri, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Inge Schiöler, tre st

Budhistorik (9 bud)
5190093
5 600
5187944
5 200
5182103
4 800
5166219
5165587
500

Slutpris SEK:
5 600
550 EUR, 610 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.