Dekorelement barockstil

657559

DEKORELEMENT, ett par, barockstil, 1800-tal, mässingsplåt, i form av en genombruten rosenbukett, baksidan med förstärkningar av järnkors, monterade på balusterformade dockor av delvis förgyllt trä, höjd 65 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Metall, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Dekorelement barockstil

Budhistorik (26 bud)
5153726
7 600
5153786
7 400
5153726
7 200
5150139
7 000
5150139
6 600

Slutpris SEK:
7 600
746 EUR, 828 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.