Ljuskrona oscariansk

657476

LJUSKRONA, oscariansk, 1800-talets andra hälft, för 12 ljus, bronserad stomme i mässing, behängd med slipade prismor, dekor av växtornamentik, höjd 103, diameter 67 cm

PROVENIENS: Stopalo

Enstaka prismor saknas, elektrifierad

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Belysning, Ljuskronor, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Ljuskrona oscariansk

Budhistorik (31 bud)
5152641
10 000
5152645
10 000
5152641
9 600
5152639
9 400
5152624
9 200

Slutpris SEK:
10 000
982 EUR, 1 090 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.