Ampel senempire

657474

AMPEL, senempire, för sex ljus, delvis brännförgylld och mörkpatinerad stomme av brons och mässing, konisk fom med dekor palmetter och lagerkransar, uppsvängda ljusarmar, höjd 110, diameter 70 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, borrad för el

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Belysning, Taklampor, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Ampel senempire

Budhistorik (20 bud)
5151235
6 800
5151166
6 600
5145304
6 400
5145301
6 200
5145300
6 000

Slutpris SEK:
6 800
668 EUR, 741 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.