Bordslampa 1800-tal

657447

BORDSLAMPA, 1800-talets slut, porslin och förgylld brons, beslag av förgylld brons med dekor av maskaroner, bandstav m m, porslin med dekor av historiska krigare, höjd 82 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre dekorslitage, sladd och skärm saknas

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Belysning, Bordslampor, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordslampa 1800-tal

Budhistorik (23 bud)
5150620
4 200
5150633
5150620
3 800
5150627
3 600
5150620
3 400

Slutpris SEK:
4 200
412 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.