Oljemålning 16/1700-tal

657431

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (16/1700-tal): Damporträtt, olja på ekpannå, 35 x 27,5 cm, monterad i svärtad ram i barock med hopplister

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, retuscher, ramen något maskstungen

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Äldre måleri, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Oljemålning 16/1700-tal

Budhistorik (34 bud)
5151368
9 200
5151558
9 000
5151368
8 800
5151557
8 600
5151368
8 400

Slutpris SEK:
9 200
903 EUR, 1 003 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.