Bordspendyl Louis-Philippe

657427

BORDSPENDYL, Louis-Philippe, grönpatinerad, polerad, matterad och förgylld brons, sockel med egyptiserande dekor, urhus med turkisk ryttare på försilvrad stregrande häst, vattrad och försilvrad urtavla med romerska siffror, hel- och halvslag, pendel och nyckel medföljer, höjd 53, 36 x 13 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, smärre lagning

Ändringar/tillägg

Klockor/Ur, Bordsur, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordspendyl Louis-Philippe

Budhistorik (25 bud)
5152110
12 500
5152126
12 000
5152110
11 500
5151430
11 000
5151425
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 227 EUR, 1 363 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.