Skulptur Alfred Ohlson

657426

ALFRED OHLSON (1868-1940): Merkurius, signerad Alfred Ohlson Sculpt, patinerad brons, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, monterad på träsockel, höjd 48 cm

PROVENIENS: Stopalo

Basen med borrhål

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur Alfred Ohlson

Budhistorik (39 bud)
5149392
8 600
5152850
8 400
5149392
8 200
5152409
8 000
5149392
7 800

Slutpris SEK:
8 600
844 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.