Spegellampetter Karl Johan

657419

SPEGELLAMPETTER, ett par, Karl Johan, för två ljus vardera, träskuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, krönta av Dianas korslagda pilar, båge och koger, ljusarmar i mässing, kvicksilverfolierade glas, 80 x 100 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre lagningar och slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Speglar, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Spegellampetter Karl Johan

Budhistorik (15 bud)
5152930
14 000
5151956
13 500
5151956
12 500
5150545
12 000
5150545
11 000

Slutpris SEK:
14 000
1 374 EUR, 1 526 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.