Lampe ā bouilotte 1800-tal

657412

LAMPE A BOUILLOTTE, Louis XVI-stil, 1800-tal, försilvrad brons, för tre ljus, höj- och sänkbar skärm, skålformad genombruten fot, utsvängda ljusarmar i form av naturhorn, grönlackerad skärm av plåt, höjd 56 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvis färgbortfall och slitage, senare försilvring

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Belysning, Bordslampor, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Lampe ā bouilotte 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
5122003
4 200
5149158
5122003
3 800
5149157
3 600
5122003
3 200

Slutpris SEK:
4 200
412 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.