Stolar 3+1 sengustavianska

657339

STOLAR, tre stycken, sengustavianska stockholmsarbeten, Ephraim Ståhls art, träskuren dekor och pastellage, stoppad ryggbricka, bevingade karyatider, mittstam av lyra, sarger med bladstav, bladhölstrade ben med klot och dubbel överkragning, bronserade och mörkpatinerade, medföljer en 1800-tals kopia, sitthöjd 44 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa dekorskador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Stolar, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Stolar 3+1 sengustavianska

Budhistorik (34 bud)
5153640
14 500
5153661
14 500
5153640
14 000
5153649
14 000
5153640
13 500

Slutpris SEK:
14 500
1 423 EUR, 1 581 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.