Skål jugend

657318

SKÅL på FOT, jugend, Österrike, porslin, vriden fot uppbärande fyra blomliknande skålar som går samman i mitten, reliefdekor av växter, glaserad i rött, grönt och blått samt vitt, stämpelmärkt AUSTRIA, höjd 37 cm, diameter upptill 38 cm

PROVENIENS: Stopalo

Två smärre glasyrnagg

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Keramik/Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skål jugend

Budhistorik (20 bud)
5152915
4 600
5152242
4 400
5152242
5152153
3 800
5152153
3 400

Slutpris SEK:
4 600
452 EUR, 501 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.