Michael Dahl, hans efterföljare, damporträtt

657301

MICHAEL DAHL (omkring 1700) hans efterföljare: Damporträtt, olja på duk, monterad i samtida ram med träskuren dekor av växtornamentik, oval 82 x 65 cm

PROVENIENS: Stopalo

Omfattande retuscher, dubblerad, ramen med dekorskador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Äldre måleri, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
5153162
8 600
5153153
8 400
5152197
8 200
5151622
7 400
5150926
6 200

Slutpris SEK:
8 600
844 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.