Urnor alabaster

657292

URNOR med LOCK, ett par, 1800-talets första hälft, ovoid form, klockformade lock med knopp, alabaster, höjd 47 cm
PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa sprickor och lagningar

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Urnor alabaster

Budhistorik (22 bud)
5152553
12 000
5152622
11 500
5152553
11 000
5146333
10 500
5152552
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 178 EUR, 1 308 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.