Ljusstakar Kina

657285

LJUSSTAKAR, ett par, Kina 1800-talets andra hälft, tenn och mässing, ristad dekor på framsidan med figurer och växtornament, höjd ca 37 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, bristningar, ursprungligen delbara men senare ihoplödda

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Orientaliskt, Konsthantverk, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Ljusstakar Kina

Budhistorik (20 bud)
5153224
5 600
5153218
5 400
5153215
5 200
5153215
5 000
5153213
4 800

Slutpris SEK:
5 600
550 EUR, 610 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.