Bord gustavianska

657280

BORD, ett par, gustavianska, 1800-talets första hälft, fanerade med lönn och mahogny, skivan med friser och fält, illusoriskt inlagda kannelyrer, hörnstolpar med romber, avsmalnande ben, höjd 75, 63 x 44 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa fanérlagningar, kortade fotavslut

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Soffbord, sidobord, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bord gustavianska

Budhistorik (29 bud)
5151726
16 000
5151722
15 500
5151724
15 000
5151722
14 500
5151716
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 571 EUR, 1 744 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.