Banketter stockholmsarbeten Karl Johan

657279

BANKETTER, ett par, stockholmsarbeten i Karl Johan, massiv björk, märkta med Stockholms stolmakarämbets sigill, sabelformade ben, sitthöjd 33 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa lagningar, smärre skador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Stolar, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (22 bud)
5148892
7 200
5151601
7 000
5148892
6 800
5151600
6 600
5148892
6 400

Slutpris SEK:
7 200
707 EUR, 785 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.