Portvinstunna 1800-talets andra hälft

657262

PORTVINSTUNNA, troligen Tyskland 1800-talets slut, stengods, riklig dekor av vinrankor och grenar samt putto, glaserad i brunt, grått och silver, höjd ca 43, längd 40 cm

PROVENIENS: Stopalo

Sprickor, skador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (26 bud)
5153618
12 500
5153474
12 000
5153564
12 000
5153474
8 200
5137710
8 000

Slutpris SEK:
12 500
1 227 EUR, 1 363 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.