Stig Lindberg vas

657199

STIG LINDBERG, "Grazia", vas, stengods, Gustavsberg 1946, klotformad med handmålad dekor av surrealistiskt utformad kvinna, slöja och stjärnor, signerad GUSTAVSBERG GRAZIA P (1946)1042 III Stig L och målarsignatur, höjd 20 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, repor, mynningens silverdekor ställvis med slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Keramik/Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Stig Lindberg vas

Budhistorik (13 bud)
5153667
4 400
5153384
4 200
5132205
5153381
5132205
3 800

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.