Karl Hultström, pokal, Kosta 1920-tal

657195

KARL HULTSTRÖM (1884-1973), pokal, Kosta 1920-tal, slipad fot med nod, trumpetformad kupa med graverad dekor av Diana med hind, signerad Kosta Karl Hultström A.E B-n (slipning och möjligen även gravering utförd av Axel Enoch Boman), höjd ca 39,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Glas, Konstglas, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (14 bud)
5152764
3 800
5152040
3 600
5152762
3 600
5152040
3 400
5152724
3 200

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.